Firemní web vytvoříte podle následujícího postupu

V dnešní době je firemní web klíčovou prezentací každé společnosti. Bez ohledu na to, čím se ve svém podnikání zabýváte, je nezbytné věnovat pozornost vytvoření a správě obsahu webových stránek. Je prakticky nemožné si představit firmu, která nemá vlastní webovou stránku v roce 2024. Kvalita vzhledu a funkcionality webové stránky přímo odráží úroveň kvality firmy v očích zákazníků. Je jasné, že zákazník často dává přednost firmě s kvalitnější webovou prezentací před firmou, která má méně kvalitní firemní web a působí méně důvěryhodně. Proto by motivací každé firmy mělo být dosáhnout co nejlepšího firemního webu.

Vzhledem k tomu, že se jako webová agentura denně věnujeme tvorbě firemních webů,  rozhodli jsme se sdílet náš pohled na to, jaké vlastnosti by měl ideální firemní web mít, a na co by mělo být zvláště dbáno při jeho tvorbě a údržbě.

 

Obsah

 

Jak vytvořit web: Průvodce krok za krokem, který vám pomůže

Vaše webové stránky jsou nejúčinnějším prodejním a marketingovým nástrojem ve vašem arzenálu. V pouhých pěti jednoduchých krocích můžete vytvořit krásné osobní nebo firemní webové stránky, které zaujmou návštěvníky a nadchnou je ke spolupráci s vámi. Zde je návod, jak začít.

1. Vyberte název domény – Doména je jedinečný název vašeho webu.

Můžete si vybrat jakékoli jméno, ale nejlepší je mít takové, které odpovídá vašemu obchodnímu nebo profesnímu názvu. Nejen, že to udrží vaši značku konzistentní, ale může to také významně ovlivnit to, jak se budete zobrazovat ve výsledcích vyhledávačů. Dobrý název domény vám může pomoci umístit se výše v žebříčku, což může zvýšit počet lidí, kteří kliknou na váš web.

Při vymýšlení doménových jmen věnujte pozornost těmto užitečným tipům:

 1. Zahrňte do domény klíčová slova relevantní pro vaši firmu, abyste zvýšili svou viditelnost ve vyhledávačích.
 2. Ujistěte se, že se doména snadno píše.
 3. Pokud máte problémy s vymýšlením názvu domény, použijte jako výchozí bod generátor firemních jmen.
 4. Udržujte svou doménu krátkou, aby si ji návštěvníci snadněji zapamatovali.
 5. Vyhněte se zkratkám, akronymům, pomlčkám a číslům.
 6. Zaměřte se na používání tradičních domén nejvyšší úrovně, jako jsou .com nebo .net nebo takové, které se nejlépe týkají vás nebo vaší firmy.
 7. Ujistěte se, že jej již nepoužívá nikdo jiný. I když si můžete koupit doménu od někoho jiného, může se to prodražit. Možná bude lepší vybrat si jiné jméno nebo místo toho použít jinou doménu nejvyšší úrovně, například .net.

 

2. Zaregistrujte svou doménu a vyberte si poskytovatele hostingu

Jakmile si vyberete svůj název domény, budete si ji muset zaregistrovat u registrátora. Můžete to udělat pomocí webové stránky, jako je Active24 nebo Websupport. Mějte na paměti, že tito poskytovatelé za vás jednoduše zaregistrují vlastnictví domény, což může stát mezi 200-400 Kč ročně, v závislosti na její atraktivitě.

Dále budete muset najít hostingového poskytovatele, který bude hostovat adresu URL, na které vytvoříte svůj web. Pro zjednodušení se můžete rozhodnout zaregistrovat svou doménu u poskytovatele, který nabízí možnosti registrace domény jako již výše zmíněné. Pokud nemáte mnoho nebo žádné zkušenosti s kódováním, možná budete chtít all-in-one možnost, jako je WordPress, Squarespace nebo Wix.

Pokud se rozhodnete pro správu svého webhostingu a navrhování nového firemního webu používat najaté webové agentury, vyhledejte hostingovou službu, která nabízí výhody, jako je technická podpora, bezplatný název domény nebo certifikát SSL (Secure Sockets Layer).

Neměli byste zapomenout na aktivaci certifikátu SSL, protože se jedná o globální standardní bezpečnostní technologii, která umožňuje bezpečné připojení a chrání data a citlivé informace vaše i vašich návštěvníků. Jednoduše řečeno, toto bezpečnostní opatření přidává S v HTTPS na začátek adresy URL webu. Vyhledávače a návštěvníci se na to dívají příznivě a pokud toto na webu chybí, může Vás Google a jiné vyhledavače penalizovat.

 

3. Přidejte užitečné stránky a poutavý obsah

Máte mnoho možností, jak uspořádat obsah o vaší firmě a jejich službách.

To znamená, že se snažte na svůj web zahrnout tyto důležité stránky:

 1. Nápadná domovská stránka: Ústřední centrum vašeho firemního webu by mělo zaujmout lidi a říct jim, co přesně děláte a komu sloužíte.
 2. Zahrňte poutavou grafiku, čitelné písmo, stručné a jasné popisy a lákavé výzvy k akci.
 3. Poučná stránka „O nás“: Podělte se o původní příběh svého podnikání. Zvýrazněte své úspěchy, poslání a hodnoty. Můžete také představit libovolné členy týmu, abyste podpořili hlubší spojení se zákazníky.
 4. Stránka rezervace nebo obchodu: Získejte více příjmů a integrujte online rezervační platformu třetí strany nebo platformu elektronického obchodu, jako je WooCommerce a jiní..
 5. Přístupná kontaktní stránka: Zahrňte účty sociálních médií, e-maily, telefonní čísla, adresy a kontaktní formulář, aby vás lidé mohli snadněji kontaktovat. Pokud to vyhovuje vaší firmě, přidejte také svou provozní dobu.
 6. Nezapomenutelný obsah: Sdílení působivého obsahu z vás učiní odborníka ve vašem oboru a pomůže vám vybudovat loajální komunitu pro vaši firmu. To může zahrnovat blogy, videa, epizody podcastů, případové studie a další. Jako bonus může tento obsah pomoci zvýšit vaše hodnocení ve výsledcích vyhledávání a zvýšit návštěvnost webu.
 7. Robustní stránka s často kladenými otázkami: Odpovědi na běžné otázky nejen pomáhají budovat větší důvěru ve vaši značku, ale může také snížit počet hovorů, které se dokola opakují.
 8. Recenze od zákazníků nebo odkazy na zmínky o firmě: Zvyšte svou důvěryhodnost sdílením svých úspěchů. Vytvořte stránku, která sdílí pozitivní recenze na vaše služby, a zahrňte jakoukoli zmínku o vaší firmě ve významných médiích.

 

4. Optimalizujte svůj web pro vyhledávače

Optimalizace pro vyhledávače, neboli SEO, je praxe, při které se vaše firemní webové stránky vylepšují tak, aby se vaše stránky umístily výše na stránkách s výsledky vyhledávačů (SERPs), zejména na Googlu. To pomáhá lidem najít vás.

Při vytváření webu mějte na paměti tyto základní postupy SEO, abyste zvýšili viditelnost a zvýšili návštěvnost:

 1. V příspěvcích a na stránkách používejte relevantní fráze, nazývané klíčová slova. Nepoužívejte však klíčová slova jen kvůli nim. Ujistěte se, že vaše volby jsou záměrné. Nadměrné používání může negativně ovlivnit vaše hodnocení.
 2. Důsledně publikujte hodnotný obsah pro své zákazníky nebo čtenáře.
 3. Provádějte rutinní audity obsahu nebo čištění, abyste viděli, co můžete konsolidovat nebo obnovit.
 4. Udržujte rychlost načítání svého webu co nejnižší optimalizací obrázků nebo povolením mezipaměti prohlížeče. Tato vylepšení mohou pomoci vaší webové stránce umístit se na vyšší pozici ve výsledcích vyhledávačů. Rychlost stránky si můžete změřit na GTmetrix. (Další informace o důležitosti rychlosti načítání webových stránek.)
 5. Zajistěte, aby váš design a obsah fungovaly správně na počítačích, mobilních telefonech a tabletech. Nepodceňujte výkon svého webu na mobilních zařízeních. Až polovina webového provozu nyní pochází z chytrých telefonů.

Je skvělé mít krásně navržený obchodní web, ale vyhledávače chtějí vidět víc, než jen to, aby si upevnily vaši autoritu, když je indexují ve výsledcích vyhledávání. Při optimalizaci webu pro vyhledávání se ujistěte, že máte na paměti své potenciální zákazníky.

 

5. Zkontrolujte obsah webu, než ho zveřejníte „online“

Než uvedete svůj web do reálného světa, musíte jej otestovat, abyste se ujistili, že funguje správně.

Kromě jiného se ujistěte, že:

 1. Přečtěte si svůj obsah, abyste se ujistili, že je vše přesné a bez chyb.
 2. Zkontrolujte případné nefunkční odkazy.
 3. Odstraňte veškerý výplňový obsah typu “lorem ipsum” z motivu nebo šablony webu.
 4. Otestujte svůj web v různých prohlížečích, jako je Google Chrome, Mozilla Firefox, Safari a další.
 5. Propojte svůj web s Google Analytics a sledujte jeho výkon.

Až budete připraveni, zveřejněte web online. Chcete-li pomoci zvýšit návštěvnost svých nově vytvořených webových stránek, sdílejte je nejprve s přáteli a obchodními partnery, propagujte je mezi stávajícími klienty a zařaďte je na svůj LinkedIn, Twitter, Instagram, Facebook a další profily sociálních médií.

 

6. Udržujte svůj web aktuální

Ve chvíli, kdy stisknete web zveřejníte, se svým webem nekončete. Chcete-li zůstat na vysoké pozici ve vyhledávání a zlepšit dojem návštěvníků, budete muset svůj web neustále udržovat. Zvažte přidání následujícího do seznamu úkolů pro svého nového webmastera:

 1. Použijte nástroje pro webmastery a analytické nástroje, jako je Google Analytics, ke sledování toho, jak lidé používají vaše stránky. Některé metriky zapojení na webu, které je třeba sledovat, zahrnují míru okamžitého opuštění, míru prokliku a průměrnou dobu trvání návštěvy.
 2. Pravidelně aktualizujte svůj web o blogové příspěvky, produkty a propagační nabídky.
 3. Provádějte měsíční kontroly, abyste zajistili, že všechny aspekty vašeho webu, včetně interních a externích odkazů, stránek a zásuvných modulů, fungují tak, jak mají.
 4. Aktualizujte svou stránku „O nás“ novými členy týmu nebo přidávejte recenze a Vaše úspěchy.

Bude také dobré, pokud si budete v čase vyměňovat zpětné odkazy s jinými firemními weby Vašich partnerů, abyste získali důvěryhodnost a zlepšili své SEO z hlediska vyhledavačů. Když na váš web odkazují jiné důležité weby, vyhledávače vidí váš web jako důvěryhodnější a zaslouží si vyšší hodnocení ve výsledcích.

 

7. Kolik stojí firemní webové stránky

Mnoho lidí má rozmanité představy o nákladech spojených s vytvořením firemních webových stránek. Abychom toto téma osvětlili, připravili jsme podrobný článek ZDE, který rozebírá, kolik stojí vytvoření webových stránek. Tímto způsobem můžete snadno získat přehled o různých cenových relacích a mít představu o tom, co očekávat při spolupráci s freelancerem nebo profesionální agenturou.

Pokud svěříte vytvoření webové stránky neověřenému freelancerovi nebo studentovi, můžete sice dosáhnout výrazné úspory na nákladech, ale zároveň hrozí vysoké riziko ztráty zakázek kvůli nízké kvalitě a nefunkčnosti vytvořeného webu. Takový nekvalitní web není schopen generovat příjmy prostřednictvím online prostředí. Naopak, svěření projektu profesionálnímu tvůrci ve střední třídě (včetně nás) zvyšuje pravděpodobnost úspěchu. Je však důležité pečlivě zvážit, zda má daný poskytovatel služeb jasně prokázané schopnosti prostřednictvím referencí. Přítomnost důkazů o úspěšných projektech zvyšuje šance na to, že webová stránka bude skutečně generovat příjmy.

 

8. Optimalizace webu po jeho spuštění

Většina lidí má představu, že po dokončení firemního webu je veškerá práce hotová. Ovšem opak je pravdou – dokončením webu se práce teprve začíná – je sice hezké, že jste věnovali velké úsilí do nového webu, ale toto úsilí Vám bude k ničemu, když ho nikdo nikde neuvidí. Klíčovým krokem je zejména optimalizace, která zajišťuje skutečnou efektivitu webu v reálném provozu. Diskutovat můžeme o vkusu a preferencích, ale konečné pravdy dosáhneme až analýzou dat, tj. chováním uživatelů. Je tedy nezbytné, aby někdo pravidelně monitoroval výsledky analytických nástrojů a prováděl potřebné úpravy. Dokončením těchto větších i měnších změn v layoutu webu, jako například přidání jednoho tlačítka, lze dosáhnout zvýšené konverze uživatelů, což se projevuje v objednávkách nebo nákupech. Po dokončení projektu je důležité vyhodnotit výkon webu v hledačích a sledovat chování uživatelů, ideálně ve spolupráci s tvůrcem webu, abyste měli jistotu, že Váš firemní web generuje příjmy, zakázky, rezervace nebo jen návštěvy.

 

9. Závěr

Věříme, že poskytnutý základní návod alespoň trochu přispěl k vašemu lepšímu porozumění celého procesu vytváření firemního webu. Jsou to klíčové body, s nimiž se při přepracování webu často setkáváme, a proto jsme se rozhodli je zde zdůraznit. Dodržením těchto doporučení uděláte správné kroky a minimalizujete zbytečné kroky vedle. V případě, že se vám něco nezdá jasné, jsme k dispozici a rádi vám jako webová agentura pomůžeme. Neváhejte nás případně kontaktovat níže.

Už jen jeden krok k úspěchu

Ozvěte se nám

Amazual Media s.r.o.
IČ: 08455384
DIČ: CZ08455384

Společnost zapsána u obchodního rejstříku vedeném Městským soudem v Praze v oddílu C, vložce 319002.

Jsme plátci DPH.

Vstup do portálu pro klienty: